تبلیغات
خدمتگزاران ملت در شهرستان قدس

خدمتگزاران ملت در شهرستان قدس
جنبش وبلاگی حمایت از مدیران لایق و کاردان شهرستان قدس-شیفتگان خدمت  
قالب وبلاگ
ابر برچسب ها
شنبه ، 9 شهریور 1392 ، 12:20

قدس- خبرگزاری مهر: فرماندار قدس در دیدار با اعضای جدید شوراهای اسلامی این شهرستان بر ضرورت حفظ اعتماد شهروندان به منتخبان شوراها، تاکید کرد و گفت: شوراها در انتخاب شهرداران و دهیاران جدید نهایت دقت و ظرافت را بکار بندند.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر آذریفر صبح امروز به مناسبت روز تحلیف شوراها در

جلسه ای که با حضور اعضای جدید شورای اسلامی شهر و روستای شهرستان قدس برگزار شد، اظهار داشت:در جریان انتخابات، مردم وظیفه ای که به آنها محول شده بود را به نحو احسن انجام دادند و حماسه سیاسی که مد نظر رهبر معظم انقلاب بود را به خوبی رقم زدند اکنون وظیفه منتخبان است که در پاسخ به حرکت بزرگ مردم کار خود را با اقتدار و در چارچوب قوانین آغاز کنند.

شوراها در اقدامات خود منفعت عموم شهروندان را در نظر گیرند

این مسئول در توصیه ای به اعضای شوراها عنوان کرد: اعضای شورا از دادن وعده و وعید های خارج از قانون بپرهیزند، عدالت محور باشند، با مراجعان به مساوات رفتار کنند و منفعت همه اقشار را در اقدامات خود در نظر گیرند تا اعتماد مردم و آرایی که موجب انتخاب آنان شد همچنان باقی بماند، زیرا برای مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ ثروتی بالاتر از اعتماد مردم وجود ندارد.
وی ادامه داد: شوراها به عنوان مشاوران و بازوان دولت هستند و نه فقط در شهرداری بلکه باید در تمام ادارات و نهادها فعالیت کنند، در سطح شهرستان کمیسیون های مختلفی تشکیل شده و از اعضای شورا این انتظار می رود که هر فرد با توجه به تخصصش در این کمیسیونها عضو شود تا بتواند بهتر به مردم خدمت رسانی کند.

شهرداران و دهیاران جدید در نهایت دقت و ظرافت انتخاب شوند

فرماندار قدس افزود: روز 12 شهریور مراسم تحلیف اعضای شورای چهارم برگزار می شود که با توجه به بخشنامه ای که در سراسر کشور ابلاغ شده است شوراها وظیفه دارند فردی را از بین اعضای خود انتخاب کرده و سپس بنا بر حوزه فعالیت خود شهردار یا دهدار را انتخاب کنند زیرا از روز 12 شهریورماه جاری افرادی که دارای سمت شهردار یا دهدار هستند دیگر هیچ مسئولیتی نخواهند داشت و این وظیفه شوراست که فرد جدید را انتخاب و معرفی کند.
در ادامه جلسه نماینده کمیته تطبیق فرمانداری قدس با تبریک به اعضای جدید شوراها، بیان کرد: واژه شورا همراه با ظهور پدیده انقلاب اسلامی ایران از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی مطرح و ابلاغ شد و در سال61 به تصویب رسید و شوراها از آن زمان تاکنون در کشور به فعالیت مشغول هستند.
امرالله شیخیانی افزود: از اعتبار شورا همین بس که این واژه بارها در قرآن مجید تکرار شده است، همچنین در دنیای اموز تمام کشورها تصمیمات مهم خود را در پارلمان ها و مجالس و با مشورت می گیرند، در ایران نیز هشت اصل راجع به شورا در قانون اساسی وجود دارد که هفت اصل آن مستقیما به شوراهای اسلامی شهر و روستا می پردازد.

عملکرد شوراهای گذشته آسیب شناسی شود

وی یادآور شد: شورا نقش بسیار مهم و اثر بخشی دارد و رسالت شورا همه جانبه و در همه بخش ها از جمله اجتماع، عمران، بهداشت، رفاه شهروندی و تامین همه نیازهای خدماتی مردم است، شورا نهادی تصمیم گیر، مشورتی و نظارتی است و هیچ وظیفه اجرایی بر عهده اعضای شورا نیست، شورا در واقع عقل شهرداری برای تصمیم گیری و نظارت بر امور است و شورایی موفق قلمداد می شود که وظایفش را در چارچوب قوانین رسمی کشور انجام دهد.
این مسئول اظهار داشت: شورا و شهرداری از ارکان اصلی توسعه هر شهر هستند از این رو توصیه می شود که اعضای شوراها همه قوانین مربوط به حوزه فعالیتی خود مطالعه کنند و عملکرد شوراهای گذشته را نیز آسیب شناسی کنند نه برای محکوم کردن کسی بلکه برای شناخت بهتر حوزه فعالیت خودشان، همچنین به اعضای شورا توصیه می شود یکی از اعضا در جلسات کمیته تطبیق شهرستان شرکت کند تا مشارکت مسئولان با یکدیگر افزایش یابد.
طبقه بندی: سیاسی، شهرستان قدس، شورای اسلامی شهرقدس، شهرداری شهرقدس، فرمانداری شهرقدس،
برچسب ها: شهرداران در نهایت دقت انتخاب شوند/،
[ دوشنبه 11 شهریور 1392 ] [ 03:10 ب.ظ ] [ شهروندان شهرستان قدس ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خود را برای خدمت به اسلام و ملت محروم مهیا كنید. كمر به خدمت بندگان خدا كه خدمت به خداست ببندید.
امام خمینی (ره)

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب