تبلیغات
خدمتگزاران ملت در شهرستان قدس

خدمتگزاران ملت در شهرستان قدس
جنبش وبلاگی حمایت از مدیران لایق و کاردان شهرستان قدس-شیفتگان خدمت  
قالب وبلاگ
ابر برچسب ها

در ذیل دو متن از دو سخنرانی گذاشته شده اولی نظر نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران و دیگری نایب رئیس شورای اسلامی شهرقدس در مورد الحاق شهرقدس به تهران ... نكته عجیب كلماتی است كه نایب رئیس شورای اسلامی شهرتهران در خصوص" برخی افراد سودجو " كه در این منطقه به دنبال منافع شخصی خود هستند بكار برده است ودر ادامه اضافه می كنند كه و باید تدبیر مدیریتی در این بخش صورت گیرد.(احتمالا منظورشان از بخش تیم مدیریتی شهرقدس است)
از جان كلمات نایب رئیس شورای اسلامی تهران بر می اید كه بعضی از اقایان مسئول مدیریت شهری شهرقدس  جمع شده اند و  قصد دارند با الحاق شهرقدس به تهران ناكارامدی ها،كمك كاری ها، و حتی بعضی از مفاسد  خود را مخفی كرده و احتمالا با به ثمر رسیدن الحاق شهرقدس به تهران منابع درامد دیگری كسب كنند مثلا شاید در زمینه املاك و زمین امكان داره بعضی از افراد خاص ذی نفع باشند؟؟؟!!! ..  .خلاصه كمی در این دو مصاحبه فكر كنید و ببینید  چه اتفاق مهمی افتاده كه شورای اسلامی شهرقدس  كه سرآمد تمام بی كفایتی های مدیریت شهری در شهر قدس می باشد به یكباره كاسه داغ تر از اش شده و به جای بهبود سطح مدیریت خود اقداماتی در جهت الحاق شهرقدس به تهران كرده است؟؟؟


مصاحبه اول: 'علی عمو عابدینی' نایب رئیس شورای اسلامی شهر قدس درباره ویژگی های ایجاد مدیریت واحد شهری بین تهران و قدس به ایرنا گفت:
'علی عمو عابدینی' نایب رئیس شورای اسلامی شهر قدس درباره ویژگی های ایجاد مدیریت واحد شهری بین تهران و قدس به ایرنا گفت: در وضع موجود تنها شهرستان در ضلع غربی استان تهران شهرستان قدس است؛ لذا از جهت سیستم یكپارچه مدیریت منطقه ای (استانداری)، الحاق این شهرستان به مناطق شهری به یقین مورد انتظار مدیریت منطقه ای خواهد بود.وی افزود: شهرداری تهران به دلیل حضور منطقه 18 بیش از نیمی از اراضی و مراكز شهرستان را در اختیار دارد كه دوگانگی آن باعت بروز مشكل شهرستانی در زمینه های سیاسی، عمرانی و امنیتی شده است. وی اظهار داشت: شهر قدس در زمان حاضر به صورت یك جزیره مابین حوزه نفوذ كلان شهر تهران - كرج و از طرف دیگر شهریار واقع شده كه این امر باعث جلوگیری از ارتقای كیفی خدمات رسانی در این شهرستان است.
 به گفته نایب رییس شورای اسلامی شهر قدس عناصر طبیعی واقع در ضلع غربی و جنوب شهر قدس مانند وجود معادن شن و ماسه و ارتفاعات قورت داغی می تواند لبه خوانایی برای تعریف حدود و مرز مناطق تهران باشد؛ در صورتی كه در زمان حاضر این مرز فقط جاده كمربندی شهریار است. وی خاطرنشان كرد: این شهرستان از شرق به شهرداری منطقه 18 و از شمال به شهرداری منطقه 21 تهران احاطه شده كه در موارد تلاقی طرح های عمرانی تهران با قدس در سرعت و پیشرفت پروژه تاثیر منفی گذاشته و لذا با وحدت امور شهری، نیز كاهش مكاتبات بین شهری و هماهنگی های بیشتر، تاخیر در اجرای پروژه ها را به صفر می رساند.
عمو عابدینی گفت: با توجه به اینكه درآمد شهرداری های مناطق تهران در حساب متمركز مركز واریز و سیاست گذاری هزینه كرد طرح های عمرانی در مركز صورت می گیرد، پیوند این شهرستان به تهران می تواند منجر به جذب بودجه ای متناسب با هزینه ها و در نهایت آبادانی و ایجاد اشتغال در سطح گسترده باشد.
وی افزود: با توجه به موقعیت سوق الجیشی شهرستان قدس و دسترسی آسان به شریان های ارتباطی اصلی (اتصال بزرگراه حكیم به سه راه كاروانسرا سنگی، دسترسی به بزرگراه فتح و ارتباط با جاده مخصوص كرج و جاده چیتگر و... ) فضای مناسبی را برای سرمایه گذاری در امر حمل و نقل عمومی بوجود آورده است.
نایب رییس شورای شهر قدس یكی دیگر از دلایل مطلوب بودن ایجاد مدیریت واحد شهری بین قدس و تهران را جلوگیری از گسترش شهرها و شهرك های اقماری كه باعث ایجاد مشكلات عدیده فرهنگی – اجتماعی و اقتصادی برای شهرهای بزرگ است، ذكر كرد.
وی اظهار داشت: تمركز تعداد زیاد كارخانه و كارگاه ( مانند شركت نفت پارس – شركت سایپا و...) در شهرستان قدس آن را به قطبی صنعتی تبدیل كرده، درحالی كه درآمدهای حاصل از كارخانه های مذكور در شهرداری تهران متمركز شده است.
وی گفت: یكی دیگر از قابلیت های قدس برای الحاق به تهران كاركرد خوابگاهی آن برای این كلانشهر و اشتغال اكثر جمعیت آن در تهران است. وی اظهار داشت: از نظر مدل جاذبه كه یكی از مدل های رایج برنامه ریزی شهری است، به دلیل كاركردهای غالب شهر تهران نسبت به كرج و شهریار، الحاق شهر قدس به تهران منطقی به نظر می رسد؛ چون در وضعیت موجود منبع پاسخگویی بخشی از نیازهای شهری و فرا شهری شهر قدس، تهران است و در مجموع بار اضافی و قابل توجیهی به مناطق شهری تهران اضافه نخواهد كرد.
نابب ربیس شورای اسلامی شهر قدس خاطرنشان كرد: بخشی از صنایع و كارگاه های مولد كه نیازهای پایه ای و غیر پایه ای شهر تهران را پاسخ می دهد در شهر قدس و محدوده قانونی آن واقع شده، لذا اعمال مدیریت یكپارچه در نظام مدیریت كلان شهری می تواند در ساماندهی و توسعه این صنایع و كارگاهها موثر باشد.
وی گفت: وجود كارخانه ها و كارگاه های زیاد (حدود هزار واحد) كه در چندین منطقه صنعتی ساماندهی شده اند، بالقوه و بالفعل دارای منابع عظیم در آمدی برای شهرداری است و اكنون شهرداری منطقه 18 تهران میزان بالایی منفعت از این منابع در آمدی دارد. در بخش ترافیك و حمل و نقل شهری نیز اشتراكات قابل توجهی بین قدس و تهران ذكر می شود.
در مجموع می توان گفت كه نظام حركتی و زیرساخت های ترافیك و حمل و نقل شهری كه در بحث مدیریت كلان در طرح تفصیلی تهران دیده شده از جمله تقاطع كارونسرا سنگی و ادامه بزرگراه همت به عنوان یكی از دلایل مثبت برای الحاق شمرده می شود. با توجه به وضع موجود شهر تهران بخصوص برای پاسخگویی به بخشی از سرانه های شهری یا انتقال برخی از عملكردهای موجود به حاشیه ها اهمیت الحاق شهر قدس به مناطق شهری تهران بیش از پیش آشكار می شود.
همچنین از آنجا كه شهر قدس در وضع موجود از نظر مرفولوژی (ریخت شناسی) اجتماعی دارای طیف های مختلف قومیت، نژاد، زبان و خرده فرهنگ های خاص است، الحاق آن به مناطق شهری تهران به یقین آسان خواهد بود.
از دیگر ویژگی های قابل ذكر برای كمك و تسهیل در الحاق مدیریت شهری قدس به تهران وجود شركت ها با درآمدهای قابل توجه و ادارات با ویژگی های خاص و وجود سیستم مخابراتی و پیش شماره 021 در شهر قدس است. همچنین تفكیك نشدن بین موقعیت شهر قدس با شهر تهران كه فقط یك خیابان مجزا كننده آن است، همجواری با مناطق 18، 21 ، 22 و به بیانی واقع شدن در دل حوزه خدمات شهری شهرداری تهران و سابقه چندین ساله واقع شدن در منطقه 18 شهرداری تهران كه هنوز هم عوارض و مزایای آن در منطقه و شهرستان وجود دارد نیز الحاق را منطقی جلوه می دهد.
تهرام7423/ /1556/
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 30741989
لینك خبر اینجا
سخنرانی دوم: نطق خارج از دستور نایب رئیس شورای اسلامی شهرتهران حسن بیادی
******************************************************************

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسن بیادی در چهارصد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطقی خارج از دستور به ساخت‌و سازهای حاشیه شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: اتفافات جدی در اطراف تهران در حال رخ دادن است، متأسفانه ‌زمانی شاهد بزرگ شدن منطقه فیروز بهرام و مرتضی گرد بودیم ولی در حال حاضر این مسئله در شهر قدس نیز  در حال وقوع است.

وی  ادامه داد: برخی افراد سودجو در این منطقه به دنبال منافع شخصی خود هستند و باید تدبیر مدیریتی در این بخش صورت گیرد زیرا آسیبهای این شهر در آینده نزدیک متوجه شهر تهران می‌شود.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بهتر است استانداری تهران، شورای شهر و شهرداری با یکدیگر بازدیدی از شهر قدس داشته باشند، تصریح کرد: شنیده‌ها حاکی از این است که تلاشهایی برای الحاق این منطقه به شهر تهران در حال انجام است که بنده این امر را به صلاح پایتخت نمی‌دانم.

لینك خبر اینجا

طبقه بندی: شهرقدس، سیاسی، شهرستان قدس، شورای اسلامی شهرقدس،
برچسب ها: الحاق شهر قدس به تهران به صلاح پایتخت نیست؟! یا هست؟!،
[ شنبه 21 مرداد 1391 ] [ 11:24 ب.ظ ] [ شهروندان شهرستان قدس ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خود را برای خدمت به اسلام و ملت محروم مهیا كنید. كمر به خدمت بندگان خدا كه خدمت به خداست ببندید.
امام خمینی (ره)

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب