تبلیغات
خدمتگزاران ملت در شهرستان قدس

خدمتگزاران ملت در شهرستان قدس
جنبش وبلاگی حمایت از مدیران لایق و کاردان شهرستان قدس-شیفتگان خدمت  
قالب وبلاگ
ابر برچسب ها
ثبت نام انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با استقبال بیش از پنج هزار نفر، عصر روز جمعه 9 دی ماه به پایان رسید و با شناسایی کاندیداهای انتخابات، کار هیئت‌های اجرایی و نظارت برای احراز صلاحیت کاندیداها آغاز شد.

به گزارش رجانیوز، حضور نیافتن مهره‌های شاخص جریان تجدیدنظرطلب که در فتنه 88 عملاً از عرصه سیاسی کشور حذف شد، نشان از دوره نوینی در مدیریت کلان جمهوری اسلامی دارد.

جریان تجدیدنظر طلب که به دلیل رعایت نكردن تقوای جمعی به صورت کاملا دموکراتیک از صحنه قوای مقننه و اجرایی کشور طرد شد، این‌بار با توجه به تراکم خشم مردمی از عملکردش در فتنه 88 کوشید تا سران جریان را به میدان نفرستد و تماشاگر انتخابات مجلس نهم باشد.

رجانیوز پیش از این در گزارشی از راهبرد نهایی جریان داخلی فتنه مبنی بر "عدم مشاركت فعال" خبر داده بود كه بر مبنای آن، هم "مشاركت فعال" و حضور چهره‌های سرشناس این جریان نفی می‌شد و هم اصل "مشاركت" با حضور چهره‌های كمتر شناخته شده و خاكستری به‌ویژه در شهرستان‌ها رد نمی‌شد، اما شاید یكی از مهم‌ترین پیام‌های انتخابات نهم مجلس برای داخل و به‌ویژه خارج از كشور این باشد كه نظام از هیچ فرد یا جریانی برای خدمت شرط نمی پذیرد و تحریم حضور از سوی "اقلیت تندرو" مانع مشروعیت و مقبولیت نظام نیست. در واقع در یک کلام در انتخابات مجلس نهم جای کسی خالی نیست همان‌گونه که در نمازجمعه 29 خرداد و روز تاریخی 9 دی 1388 جای کسی خالی نبود!

این در حالی است كه از حدود هشت ماه قبل، جریان داخلی فتنه با محوریت محمد خاتمی و موسوی خوئینی‌ها بازی "شرط‌گذاری" برای نظام را آغاز كرده بود، به‌طوری كه خاتمی در روز سوم خرداد از مواردی نظیر آنچه كه او آزادی زندانیان سیاسی و رسانه‌ها می‌خواند، به‌عنوان شرط‌های حضور جریان متبوعش در انتخابات خبر داد.

شرط‌گذاری با این توهم انجام می‌شد كه نظام برای برگزاری انتخابات به حضور جریان تجدیدنظر طلب نیاز دارد، بنابراین، در نهایت برای حضور آن‌ها به منت‌كشی خواهد آمد، پس باید با دست پیش گرفتن، هم حداكثر امتیاز را گرفت، هم برای بدنه داخلی و خارجی جریان فتنه برای حضور مجدد در انتخابات، آن‌هم پس از آشوب‌های سال 88 توجیه دست و پا كرد.

اما در طول ماه‌های گذشته مجموعه نیروهای انقلاب، پیام واحدی را به اردوگاه جریان فتنه با این مضمون فرستادند كه فتنه 88 خط قرمز است و كسانی كه با اعتبار ایران بازی كردند و شیرینی مشاركت بی‌نظیر 40 میلیونی را به كام مردم تلخ كردند، تا از اقدامات خود ابراز ندامت و عذرخواهی نكرده و با دشمن خارجی مرزبندی نكنند، صلاحیت حضور مجدد در یك فرآیند دیگر انتخاباتی و احتمالاً بهانه‌جویی‌های پر هزینه قبلی را نخواهند داشت.

در عین حال، نمی‌توان از نفرینی كه عمده جریان داخلی فتنه بر سران فتنه مانند موسوی و كروبی می‌فرستند نیز صرف‌نظر كرد كه سرمایه 14 میلیون رأی را چنان تباه كردند كه با گذشت حدود یك‌سال از حصر خانگی‌شان نه دیگر صدایی از كسی در می‌آید و مهم‌تر از آن، به حذف جریان موسوم به اصلاح‌طلب از عرصه رقابت سیاسی و تبدیل شدن سرنوشت آن‌ها به جریان‌هایی مانند نهضت آزادی و جبهه ملی انجامیده است.

در این میان، حضور نیافتن جریان فتنه و حضور کم رنگ افراد وابسته به جریان نفوذی در دولت دهم، می تواند انتخابات مجلس نهم را به محلی برای رقابت دوستانه و اخلاقی و البته جدی و محکم برای جریان های داخل در جریان اصول‌گرایی تبدیل کند.

ثبت نام برخی چهره ها که به خواص مردود و ساکتین در فتنه مشهور هستند از سویی و حضور قاطعانه شخصیت های روشنگر در فتنه 88 می تواند رقابت درون گفتمانی برای خالص سازی جریان اصول‌گرایی باشد، هرچند تاکتیک ها و نحوه این رقابت بحث مفصل‎تری را می طلبد.

متاسفانه در روزهای اخیر برخی چهره‌های مدعی اصول‌گرایی که عمدتاً سابقه خوبی در فتنه 88 ندارند با سخنان عجیب می کوشند تا با خراب کردن فضای رقابت سالم، تله ای برای جریان منتقدشان در جریان اصول‌گرایی درست کنند. تخریب گسترده جبهه پایداری، نقل قول های دروغ، ایجاد منوپولی رسانه ای و جنگ های روانی بخشی از اقامات این گروه است.

این در حالی است كه انتخابات مجلس نهم، بدون حضور جریان فتنه می تواند محملی برای ارائه مدل جدید از رقابت های سیاسی با رعایت موازین اخلاقی و اسلامی باشد و هیات های اجرایی و نظارت نیز می توانند فارغ از جنجال های تکراری و بیهوده هردوره اصلاح طلبان که از دوره سوم تا هشتم، به وظایف ذاتی‌شان در نظارت بر نحوه تبلیغات و اداره امور انتخابات بپردازند.




طبقه بندی: اجتماعی، معرفی خدمتگزاران ملت،
[ شنبه 10 دی 1390 ] [ 10:10 ق.ظ ] [ شهروندان شهرستان قدس ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خود را برای خدمت به اسلام و ملت محروم مهیا كنید. كمر به خدمت بندگان خدا كه خدمت به خداست ببندید.
امام خمینی (ره)

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب